Özbek in sözlük anlamı

kumarhane kralı


özbek isminin sözlük anlamı. Dere, çay, ırmak. ( özbeği) Özbekistan Cumhuriyeti’ nde yaşayan Türk soyundan bir halk ve bu halktan olan kimse. Cinsiyet: Erkek 1. Güçlü, cesur, korkusuz kimse. Orta Asya da yaşayan bir Türk boyu ve bu boydan gelen kimse. Cinsiyet: Kız 1. TDK Sözlük anlamı, Güncel Türkçe Sözlük. Özbekistan Cumhuriyeti' nde yaşayan, Türk soyundan bir halk ve bu halktan olan kimse. Özbek isminin anlamı: Özü güçlü, yiğit.

 • Uzbekistan airways lahore to baku

 • Gta uzbekistan skachat

 • Uzbek tarjima hind kinolar

 • Tokyo 2020 uzbekistan medals

 • Uzbek traditional wedding dress


 • Video:Sözlük özbek anlamı

  Anlamı sözlük özbek


  Özbeklere özgü olan, Özbeklerle ilgili olan. Özbek tanımı, anlamı: Türk : Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, Türkçenin değişik lehçelerini konuşan soy ve bu soydan olan kimse. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan halk ve bu halktan olan kimse. Halk : Aynı ülkede yaşayan, aynı kültür özelliklerine sahip olan, aynı uyruktaki insan topluluğu, folk. Türk Dil Kurumu' na ( TDK) göre çeşitli anlamları olan Özbek kelimesi, Türkçe' de tek başına ya da farklı cümleler ile beraber kullanılabilir. Özbek kelime anlamı. Özbek isminin nitelikeri: Uykucu, Uyumsuz, Sevimli, Çalışkan, Hayalperest. Özbek isminin anlamı: 1. Orta Asya’ da yaşayan bir Türk boyu ve bu boydan gelen kimse. Özbek ismi Türkçe kökenli bir Uniseks ismidir. özbek kelimesinin anlamı · Özbekistan Cumhuriyeti nde yaşayan Türk soyundan bir halk ve bu halktan olan kimse. · Özbeklere özgü olan, Özbeklerle ilgili olan.

  Özbek isminin anlamı, beş farklı şekilde tanımlanmıştır. 1 Doğru Davranan, Doğruluk Gösteren, Dürüst, Allah’ In Emirlerini Noksansız Tatbik Eden Demektir. 2 Yiğit, Cesur, Özü Güçlü. - Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır. 4 TDK Güçlü, cesur, korkusuz kimse. Sözlükte özbek kelimesinin manası: Özbekistan Cumhuriyeti' nde yaşayan Türk soyundan bir halk ve bu halktan olan. özbek isminin anlamı1. Yiğit, cesur, özü güçlü. Orta Asya' da yaşayan bir Türk boyu ve bu boydan olan kimse. özbek isminin sözlük anlamı. Özbek Türkçesi. Bu Türkçeyle yazılmış olan. özbekçe ile alakalı bazı sözcükler ve anlamları. Sözlük Anlamı Ne.  ]